Giriş

Allergan herkesin bireysel gizliliğine saygı duyar ve Allergan ile dünya çapında iletişime geçen herkesin güvenliğini güvence altına almak için gayret gösterir. Allergan, gizlilik hakkını koruyan yasal düzenlemelerin ülkeden ülkeye farklılıklar gösterdiğini bilincindedir; bununla birlikte, her zaman bütün ülkelere uygulanabilecek en yüksek standartlara erişmek için çalışmaktır. Allergan’ın, Allergan çalışanlarının gizliklerine verdiği önem Allergan Etik Kuralları’nda aşağıdaki gibi şekillenmiştir.

Çalışanların Gizliliğine Saygı

Allergan’da biz çalışanlarımıza değer verir ve saygı duyarız. Sürekli olarak çalışanlarımıza, güvenli ve keyifli bir ortamda iddialı ve tatmin edici işler vermek için çaba gösteririz. Çalışan kayıtlarını ve gizliliğini sağlamak ve sürdürmek için gayret sarf ederiz. Yani kişisel bilgilere erişimin sadece iş nedeniyle ulaşılması gereken hallerle sınırlı tutulacaktır. Çalışanların bilgileri sadece işe giriş bildiriminde verilen referanslarla irtibata geçmek için ve yasal olarak gerekli olduğu hallerde açıklanacaktır. Allergan’ın kişisel gizliliğe verdiği önem, Allergan’ın çalışanlarına ek olarak, aynı şekilde Allergan’ın taşeronları, mümessilleri ve müşterileri dâhil olmak üzere, herkes için uygulanır.

Gizlilik Sorumlusu

Her bir Allergan iş birimi, bu Gizlilik Politikası’nın tam uygulanmasından sorumlu bir Gizlilik Sorumlusu atayacaktır. Allergan’la yapılan gizlilik ve veri koruma konulu tüm iletişim, Gizlilik Sorumlusu’nun dikkatine ibaresi ile yapılmalıdır.