Peeling, “soyma” anlamına gelir. Cilt yüzeyinde biriken ve ciltte sorunlara yol açan ölü derinin atılması, alttaki sağlıklı derinin ortaya çıkması bu “soyma” işlemiyle kolaylıkla sağlanabilir. Peeling ile cilt ölü deriden arındığında daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde edilebilir, bakım kremlerinin cilde daha iyi nüfuz ederek daha etkili olması sağlanabilir.

Peeling ile cilt ölü deriden arındığında daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde edilebilir, bakım kremlerinin cilde daha iyi nüfuz ederek daha etkili olması sağlanabilir. Yüzeysel, orta derinlikte ve derin olmak üzere üç çeşit peeling vardır. Cildin hassasiyetine ve ihtiyaçlarına göre bu üç çeşitten biri uygulanabilir. Yüzeysel olan peeling uygulamaları evde doğal malzemeler ile hazırlanan maskelerle ya da çeşitli markalardan edinebileceğiniz yüzeysel peeling ürünleri ile kolaylıkla yapılabilirken, daha derin uygulamaların mutlaka uzman bir hekim tarafından uygulanması gerekir.

Evde yapılacak peeling uygulamasının genel olarak ılık bir duş sonrasında veya buhar maskesi yapıldıktan sonra uygulanması tercih edilir. Sıcak su veya buharla gevşeyen ciltte gözenekler açılacağından yapılan peeling çok daha verimli olacaktır. Uygulayacağınız peelingi yüzünüzden önce mutlaka elinizde deneyerek tahrişe sebep olup olmadığını test etmeniz gerekir.