Mevsim ne olursa olsun kanser riskini artıran UVA ışınları dünyamıza ulaşır. Bu yüzden koyu bir tene de sahip olsanız, bütün gün kapalı bir alanda duracak da olsanız, her sabah güneş koruma faktörü içeren bir nemlendirici kullanmak akıllıca olacaktır.

Ayrıca bir bonus olarak, bu nemlendiriciler ciltte zamanla oluşan kırışıklıklara ve kalınlaşmalara karşı da sizi koruyacaktır.

Düzenli bir şekilde güneş koruma faktörü içeren nemlendirici kullanıyorsanız bile büyük olasılıkla göz kapaklarınızı es geçiyorsunuz. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre deri kanserlerinin %10’undan göz kapakları sorumlu olmasına rağmen, çok az kişinin göz kapaklarını ve gözlerinin çevresini koruduğu ortaya çıktı.

Ancak bu bilgi aşağıdaki mesajla insanlara ulaştırıldığında, insanlar güneş kremi kullanmaya başladılar:

Cilt kanseri, vücudun güneşe maruz kalan bölgelerinde özellikle de yüzde görülür. Bunların %10’u, daha ince olduğu için güneş ışığına daha duyarlı olan hassas göz kapağı alanında ortaya çıkmaktadır. Güneş koruma faktörlü krem kullanımı cilt kanseri olma riskini azaltır.

Şimdi bu mesaj size de ulaştığına göre her sabah göz kapaklarınızı korumaya başlayabilirsiniz. Makyaj yapıyorsanız, güneş koruma faktörü olan bir far tercih edebilirsiniz.

Kaynak:
https://vitals.lifehacker.com/you-re-probably-forgetting-to-put-sunscreen-on-the-most-1821122791