İyi işleyen, iyi beslenen, sağlıklı bir vücudunuz varsa güzelliği yakalamak ve korumak çok daha kolay olabilir. Aşağıdaki gıdaları tüketmek vücudunuzun performansını artırarak cildinizin ve saçlarınızın daha iyi görünmesini sağlayabilir.

Sebze turşusu
Sebze turşularında bulunan probiyotikler, bağırsakların, karaciğerin ve kanın temizlenmesine yardımcı olurlar. Bu detoks etkisi cildin parlamasını sağlar.

Organik gül suyu
Gül suyunun anti-inflamatuar etkisi vardır. Gül suyu, sivilce ve gül hastalığı gibi cilt problemlerinin tedavisine yardımcı olur. Suya, limonataya ya da smuziye eklenerek içebilir veya doğrudan cilde uygulanabilir.

Tam hindistancevizi
Hindistancevizinin suyunda bulunan bakır minerali cilt için çok faydalıdır. Etli kısmı ise hormonları dengeleyen bir yağ içerir. (Hormonlar deri dokusunu, saçları, ve metabolizmayı doğrudan etkiler.) Bu etli kısım dondurucuda saklanabilir ve dondurulmuş vegan bir tatlı olarak da tüketilebilir.

Marul
Kara lahana ve ıspanak gibi koyu yapraklı yeşilliklere benzer şekilde marul da A vitamini bakımından zengindir. A vitamini cildi ve saçları canlandırır. Marula limon ve zeytinyağı eklenerek kolaylıkla bir salata yapılabilir.

Kakao
Kakao antioksidan ve C vitamini bakımından en zengin gıdalardan biridir. Her ikisi de cilde iyi gelir. Çiğ organik kakao, işlenmiş çikolataya göre daha fazla mineral ve çok daha az şeker içerir. Smuzilere kakao tozu ilave edilebilir veya kakao çekirdekleri kuruyemişler ile karıştırılarak tüketilebilir.