Dövüş Sanatı
Çeşitli kurallarla sistemleştirilmiş; fitness, kendini koruma, zihinsel disiplin, karakter gelişimi, kendine güven ve karşılıklı mücadele amaçlarıyla yapılan bu sporlar, son günlerde oldukça popüler olmuş durumda. Günümüzde Wushu, Jiu Jitsu, Taekyon gibi klasik; Tekvando, Judo, Aikido gibi eski sistemlerin yeni yorumları olan Neo-Klasik; Kick Box, Krav Maga gibi çeşitli dövüş sanatlarının günümüz ihtiyaçları çerçevesinde bir araya gelmesiyle ortaya çıkan akıma Karma Savaş Sanatları denmektedir. Karma Savaş Sanatları, hem kendini savunma hem de sağlık amaçlı yapılan çalışmalardır.

Kick Box
Kick box, farklı tekniklerin içinde yer aldığı bir dövüş sanatıdır. Tamamen iki farklı spor olan Karate ve Muay Thai’nin bir araya gelmesi sonucunda oluşturulmuş, güce ve teknik bilgiye dayanan bir dövüş sporudur. En önemli özelliği, aşırı derecede sert bir spor olmasıdır. Rakibinizi yenmek için yüksek güç gerektiren bu spor, diğer birçok spordan daha fazla enerji ve güç harcamanızı sağlar.

Güce dayalı olan bu sporda tekniği ne kadar iyi öğrenir ve gücünüzü o teknik üzerinde yoğunlaştırırsanız, o kadar başarı sağlamanız mümkün olur. Kick-Box sadece bir saldırı sporu değildir.

Birkaç aylık kondisyon eğitimlerinden sonra, teknik ve taktik eğitimlere geçilir. Kick Box’un sadece saldırı sporu olmadığı; saldırı ve savunmanın aynı dozajda ve aynı konsantrasyonla yapılması gerektiği unutulmamalıdır.