ALT YÜZ

Yaşlanma yer çekimiyle bağlantılı üç boyutlu bir süreç ve çene bölgesinin yaşlanma belirtilerinde etkisi de yadsınamaz. Kemiklerin yapılanmasına göre her bireyin yaşlanma süreci farklılık göstermektedir. İlk dönemlerde yaşlılık belirtisi olarak yanaklarda sarkma dikkat çekiyordu ve tıbbi müdahaleler bu bölgeye yapıldı. Sadece yanaklarla sınırlı tutulan müdahalenin doğal görünmeyen sonuçlara yol açabildiği gözlemlendi. Bu yüzden yaşlanma sürecini incelerken çene ve alt çene hattına da bakılması gerekmektedir.

ÇENE VE ÇENE HATTI

2018 yılında tüketiciler ile gerçekleştirdiğimiz global bir pazar araştırmasının sonuçlarına göre tüketicilerin %49’u yüz ve boyun bölgesindeki sarkıklık hakkında endişeli olduklarını belirtmişlerdir.* 2016 yılında yine Allergan tarafından gerçekleştirilen bir araştırmanın sonuçlarına göre kadınlar, keskin bir çene hattına (jawline) ve sıkı ve belirgin bir çeneye sahip simetrik oval bir yüzü tercih ettiklerini belirtmişlerdir.**

* 18 farklı ülkede estetik farkındalığı olan 21-75 yaş arasında 14.584 kadın ve erkeğin katıldığı araştırma
**
Allergan tarafından Ağustos 2016’da alt yüz ile  ilgili gerçekleştirilen pazar araştırması. Brezilya (n=10), Kanada (n=12), İtalya (n=10) ve Türkiye’den (n=10) yüz şekillerinden memnun olmadıklarını belirten toplam 42 tüketici ile görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Kadınlar için 7-noktada şekillendirme yöntemi (Erkekler için 9-noktada şekillendirme yöntemi) orta ve alt yüz bölgesinin şekillendirilmesini sağlayan cerrahi dışı bir uygulamadır. Yanakların, çene hattının ve çenenin şekillendirilmesinde farklı tipte dermal yüz dolgularının kullanılması ile gerçekleştirilmektedir


BELİRGİNLEŞTİRİN

• Kadınlar için 7-noktada şekillendirme yöntemi orta ve alt yüz bölgesinin şekillendirilmesini sağlayan cerrahi dışı bir uygulamadır.
• Yanakların, çene hattının ve çenenin şekillendirilmesinde farklı tipte dermal yüz dolgularının kullanılması ile gerçekleştirilmektedir
• İçeriğindeki hyalüronik asit ile hem cilt görünümünde hem de yüz hattında olumlu değişimler sağlayan dermal dolgu uygulamalarına her gün bir yenisi eklenmektedir.

• Bugüne kadar kullanılan dermal dolgulara göre daha yoğun kıvamıyla dikkat çeken yeni uygulamalar, özellikle çene hattını hedeflemektedir.

• Ameliyatsız uygulamalar sayesinde çene hattı daha net bir biçimde şekillendirilebilirken gıdı görünümü de önemli ölçüde ortadan kaldırılabilmektedir.

SİZİN İÇİN HANGİSİ DOĞRU?

Nasıl görünmek istediğinizi gerçekten anlamak için yapabilecekleriniz…

RANDEVU İÇİN HAZIRLANIN

Sonraki adım, kişisel hedeflerinize dayalı bir uygulama planı oluşturabilecek olan bir uzmanla konuşmak.