78%
Kadınların %78’i daha doğal görünmek istiyor, fakat dolgun dudakların sahte göründüğünü kim söylemiş?

Bazı rujlar veya dudak parlatıcıları geçici dolgunluk etkisi verirler; fakat gün boyu mükemmel belirgin dudaklara sahip olmak istiyorsanız, kalıcı bir çözüme ihtiyacınız var. Sadece biraz hacim ilave ederek, dudaklarınızın doğal ve güzel görünmesi mümkün. İstediğiniz bir görünüm için doğru uygulamayı bulun.

Dudaklarımız zamanla nasıl değişir?

Hem çevresel faktörler hem de doğal yaşlanma süreci cildimizin değişmesine sebep olur. Peki, dudaklarımıza neler oluyor?

Hacim nereye gidiyor?

Yüzümüzdeki kemik yapısı zamanla değişir.Dudaklarımızı destekleyen kemik yapısı vücut tarafından absorbe edilmeye başlar ve o kemiğin desteği olmadan dudaklarınız daha ince ve düz görünür.

Çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumu

Cildimizdeki Hyaluronik Asit (HA) zamanla azalıyor ve bu da cildimizin elastikliğini kaybetmesine sebep oluyor. Tekrar eden gülümsemelerimizle dudak kenarlarımızda küçük çizgiler belirmeye başlıyor.

Dudak bölgesine ait oluşumlar
  • İncelme
  • Düşey çizgiler
  • Dudak kenarındaki çizgileri
  • Dudak köşelerindeki hatlar

Yüz dolguları nasıl yardım ediyor?

Yüz dolguları sadece dudak kenarındaki kırışıklıkları gidermekle kalmaz ayrıca daha dolgun, daha simetrik ve daha belirgin dudaklara sahip olmanızı sağlar. Dudak kenarındaki çizgilerinizi doldurarak daha pürüzsüz ve genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Doğru bölgeye kazandırılan hacim ile istediğiniz görünümü size sunar.

Uygulama yaptıranların % 98'i yüz dolgusu kullandıktan sonra dudaklarında istedikleri sonucu elde ettiler.

Yüz dolguları, cildin kaybettiği hyaluronik asidi (HA) sağlayarak doğal ve dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlayabilir.

Dudağınızdaki ince alanlara hacim kazandırarak daha simetrik dudaklara sahip olmanız sağlanır. Deri altınıza dolgu ilavesi ile istediğiniz dolgun ve belirgin dudaklara sahip olabilirsiniz.

Her gülümsediğimizde veya konuştuğumuzda, ağız çevremizde zamanla çizgiler ve kırışıklıklar belirir. Sizi endişelendiren şey dudak kenarlarınızda beliren çizgileriniz ya da diğer tebessüm çizgileri ise, bu bölgelere enjekte edilebilen yüz dolguları bu alanların düzeltilmesine yardımcı olur.

Referanslar

1. Raspaldo H et al. J Cos and Laser Ther 2008;10:134–142. 2. Coleman SR et al. Aesthetic Surg J 2006;26(suppl):S4-S9. 3. Mariwalla K. Rejuvenation of the Upper Face. Medscape Education. Available at: http://www.medscape.org/viewarticle/746878_transcript [Accessed January 2016] 4. Eccleston D, Murphy DK. Clin Cosmet Investig Dermatol 2012;5:167-172.