32%
Kadınların %32’si yaşlandıklarında çekici hissetmeyeceklerinden korkuyor, ama hissettiğiniz gibi harika görünmek için adım atabilirsiniz.

Yaşlandıkça yüzümüzdeki kemikler ve dokular hacimlerini kaybederler. Elmacık kemiklerimiz belirginliklerini kaybederler ve bu da hafif düzeyde sarkmaya sebep olur. Muhtemelen elmacık kemiklerinizi geçici olarak belirginleştirmek için yüz egzersizleri ve makyaj teknikleri denemişsinizdir. Peki, deriniz altında gerçekte olup bitenleri merak etmiyor musunuz?

Çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumu

Zamanla, cilt içindeki Hyaluronik Asidin azalması yanaklarımızdaki gençlik elastikliğinin kaybolmasına ve sarkmaya neden olur. Yanaklardaki yağ dokusu aşağıya doğru kaymaya ve ağız köşelerinden buruna uzanan nazolabial kıvrımlara daha fazla baskı yapmaya başlıyor. Bu sebeple kıvrımlar daha fazla belirginleşiyor.

Hacim nereye gidiyor?

Yanaklarımızdaki hafif hacimden hepimiz hoşlanırız, fakat hacim yüzümüzde aşağıya doğru hareket ettiğinde tam olarak neler oluyor? Yüzümüz zamanla değişiyor ve yüzümüzdeki kemik ve yağ dokularını kaybediyoruz. Elmacık kemiklerinin yapısında meydana gelen değişiklikler, yüzümüzdeki yağ dokularına daha az destek olmasına sebep oluyor ve bu nedenle yağ dokuları yüzün alt kısmına, aşağıya doğru hareket ederek yaşımızı ele veriyor.

Yüz dolguları nasıl yardım ediyor?

Hyaluronik Asit (HA) içeren yüz dolguları cildin kaybettiği su ile birlikte yüze hacim kazandırırarak çizgileri ve kırışıklıkları pürüzsüzleştirir.

Cilde HA ekleyerek gençlik elastikiyetini cilde geri kazandırır. Orta yüz bölgesini stratejik olarak hacimlendirerek, elmacık kemiklerine daha çıkık bir görünüm kazandırabilir; dahası yanaklarda, dudaklarda ve yüzün alt bölgelerinde lifting etkisi yaratabilir.

Yanaklarımız hacimlerini kaybederler ve bu da sarkmaya sebep olur.

Yüz dolguları, cildin kaybettiği HA’i sağlayarak yüze elastikiyetini geri kazandırarak hepimizin sahip olmak istediği çıkık ve belirgin elmacık kemikler kazandırır. HA ve ekstra hacim kombinasyonu ile, yanaklarınıza uygulanan lifting etkisi tarafından yüzünüzün elastikiyeti geri kazandırılacak ve size arzu ettiğiniz görünüm sağlanacaktır.

Referanslar

1. Raspaldo H et al. J Cos and Laser Ther 2008;10:134–142. 2. Coleman SR et al. Aesthetic Surg J 2006;26(suppl):S4-S9. 3. Mariwalla K. Rejuvenation of the Upper Face. Medscape Education. Available at: http://www.medscape.org/viewarticle/746878_transcript [Accessed January 2016] 4. De Maio, M et al. De Maio 8-point lift: Is it possible to promote a lifting effect with HA injectables in patients with formal surgical indication? Presented at Beauty Through Science - International Aesthetics Symposium, Stockholm. June 7-9, 2012.