76%
Kadınların %76’sı yıllara meydan okumak istiyor… Her aynaya baktığımızda harika hissedemeyeceğimizi de kim demiş?

Seçim yapmak zorunda değilsiniz! Egzersiz yaptığımızda harika görünürüz ve hissederiz, fakat bazen aşırı kilo kaybı cildimizde sarkmalara neden olur. Mükemmel vücudumuza eşlik eden bir yüz istiyoruz. Sadece biraz hacim ile, hepsine sahip olmanız mümkün.

Yüzünüzün şekli zamanla nasıl değişiyor?

Hem çevresel faktörler hem de doğal yaşlanma süreci cildimizin şeklini değiştiriyor. Peki, bu neden meydana geliyor?

Hacim nereye gidiyor?

Hacim kaybı yüz şeklinin değişmesinin en önemli sebebidir. Zaman geçtikçe cilt hücrelerimiz daha az Hyaluronik Asit (HA) üretirler. Vücudumuzda bulunan ve doğal bir şeker olan Hyaluronik Asit cildin pürüzsüz ve esnek görünmesini sağlar. Yaşlandıkça doku hacmimizi ve kemik yoğunluğumuzu kaybetmeye başlarız. Hacim kaybı, aynaya baktığınızda cildinizi, çenenizin aşağı kısmına doğru sarkmış olarak görmenize sebep olur. Bu, kırışıklıkların oluşmasına ve yüzümüzün doğal şeklini ve dengesini kaybetmesine neden olur. Kilo kaybettiğimizde de hacim kaybı olur ve yüzümüzün şekli değişir.

Yağın yeniden dağılması

Genç görünen yüzde, yağ cilt altında eşit bir dağılıma sahiptir. Bu, düzgün kıvrımlara ve hatlara çok yönlü bir şekil verir. Yaşlandıkça, yüzümüzü düzgün ve pürüzsüz tutan yağ dokularımız yüzümüzün alt kısımlarına doğru kayar. Bu sebeple alnımız ve yanaklarımız daha görünür hale gelir, burun kenarlarındaki kıvrımlar daha belirginleşir, çenemiz genişler ve alçalır. Bunların hepsi daha yaşlı görünen ve dengesiz bir yüz şekline sebep olur.

Hyaluronik Asit (HA) yüz dolgu ürünleri istediğiniz görünümü yaratmak için cildinize hacim kazandırır.

Yüz dolguları nasıl yardım ediyor?

Cildin kaybettiği su ile birlikte yüze hacim kazandırarak çizgileri ve kırışıklıkları pürüzsüzleştirir.

Orta yüz bölgesini stratejik olarak hacimlendirerek, elmacık kemiklerine daha çıkık bir görünüm kazandırılabilir; dahası yanaklarda, dudaklarda ve yüzün alt bölgelerinde lifting etkisi yaratılabilir.

Hastaların %97'si yüz dolgusu kullandıktan sonra görünüşlerinde istedikleri sonucu elde ettiler.

Yüz dolguları, cildin kaybettiği hyaluronik asidi (HA) sağlayarak yüze elastikiyetini geri kazandırarak hepimizin sahip olmak istediği yüksek ve belirgin elmacık kemiklerini ve belirgin çene hattı sağlar. ‘Likit facelift’ terimini daha önce duymuş olabilirsiniz.

İnvaziv cerrahi seçeneklerin aksine, belirli bölgelere enjekte edilen yüz dolguları benzer sonuçlara sahiptir ve ameliyat komplikasyonu da yoktur. Yanaklarınıza hacim eklemek yüzünüzün alt kısmının kaldırılmasına, çene hattınızın düzeltilmesini ve çenenizin daha iyi tanımlanmasını sağlar.

Referanslar

1. Raspaldo H et al. J Cos and Laser Ther 2008;10:134–142. 2. Coleman SR et al. Aesthetic Surg J 2006;26(suppl):S4-S9. 3. Mariwalla K. Rejuvenation of the Upper Face. Medscape Education. Available at: http://www.medscape.org/viewarticle/746878_transcript [Accessed January 2016] 4. American Society for Aesthetic Plastic Surgery. Press release. March 11, 2015. 5. De Maio, M et al. De Maio 8-point lift: Is it possible to promote a lifting effect with HA injectables in patients with formal surgical indication? Presented at Beauty Through Science - International Aesthetics Symposium, Stockholm. June 7-9,2012