Cildinizi ve kendinizi harika hissetmeniz için çok sayıda seçenek var: Kremlerden serumlara ve mikrodermabrazyon, lazer peeling, Hyaluronik Asit (HA) dolguları ve kırışıklık giderici enjeksiyon ürünleri gibi giderek daha popüler olan cerrahi olmayan estetik uygulamalar... Bu ürünlerin hepsi size iyi görünmeyi vadediyor, fakat siz kendiniz için uygun olanı bulmalısınız.

Zamanla; kemik kütlesi, yüz kasları ve hacim kaybeden dokular ile genel yüz şeklimiz değişiyor. Peki, denediğiniz ve kullandığınız güzellik uygulamaları artık işe yaramıyorsa ne yapmalısınız?

Yenileyici ve doğal bir nemlendirici olan hyaluronik asit ile her yaşta kadın daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilir. Vücudumuzda bulunan ve doğal bir şeker olan hyaluronik asit, su tutma yeteneği ile cildin pürüzsüz ve esnek görünmesini sağlar. Yüksek su tutma yeteneği sayesinde enjekte edildiğinde cildin pürüzsüzlüğünü artırır ve kırışıklıkların tedavi edilmesi sağlar. Bu cildiniz için çok iyi bir haber!

Yüz dolguları, cilt için gerekli olan nemi daha uzun süreli etki için, hyaluronik asidin gerekli bölgelere enjekte edilmesiyle sağlar.

Günümüzde birçok krem ve serum HA içeriyor fakat bu ürünler kısa süreli bir iyileşme sağlıyor. HA dolguları; epilasyon, kimyasal peeling ve mikrodermabrazyon gibi diğer köklü cerrahi olmayan uygulamalara göre şimdilerde daha popüler.

Çene hattınıza kaybettiği hacmi geri kazandırmak, göz çevresindeki çizgilerinizden ve kırışıklıklarınızdan kurtulmak veya dudaklarınızı dopdolu gülümseyişleriniz için şekillendirmek istiyorsanız yüz dolguları sizin için bir seçenek olabilir.

Referanslar

1. Raspaldo H et al. J Cos and Laser Ther 2008;10:134–142. 2. American Society for Aesthetic Plastic Surgery. Press release. March 11, 2015. 3. Coleman SR et al. Aesthetic Surg J 2006;26(suppl):S4-S9. 4. Mariwalla K. Rejuvenation of the Upper Face. Medscape Education. Available at: http://www.medscape.org/viewarticle/746878_transcript [Accessed January 2016] 5. Muhn C et al. Clin Cosmet Investig Dermatol 2012; 5: 147-158.